Достапни линкови

logo-print

Пушењето марихуана нездраво за младите


Оние што пушат марихуана пред да наполнат 18 години би можело трајно да си го расипат здравјето. Ова се наведува во најновата британско американска студија во која се прецизира дека младите на таа возраст кои редовно употребуваат марихуана го оштетуваат мозокот, односно ќе имаат проблеми со памтењето. Тоа се образлужува со фактот што мозокот на тинејџерите се уште се развива, за разлика од оној кај возрасните.
XS
SM
MD
LG