Достапни линкови

logo-print

Се шири пожарот во најголемата рафинерија во Венецуела


Рафинеријата Амуај во Венецуела

Рафинеријата Амуај во Венецуела

Пожарот во најголемата рафинерија во Венецуела Амуај кој пред три дена беше предизвикан од експлозија, продолжува да се шири откако го зафати и третиот резервоар со гориво. Министерот за енергетика Рафаел Рамирез соопшти дека не може да се каже кога би можело да се очекува гаснење на пожарот. Во експлозијата најмалку 40 лица загинале, додека 150 други биле ранети.
XS
SM
MD
LG