Достапни линкови

logo-print

Две тибетански момчиња се самозапалиле


Сичуан

Сичуан

Две тибетански момчиња се самозаплиле пред еден манастир во провинцијата Сичуан, во југозападна Кина, јави групата за правата на тибетанците „Слободен Тибет“ со седиште во Лондон. Се наведува дека во изминатиов период се зголеми бројот на вакви случаи како протест против ригорозната кинеска политика во Тибет.
XS
SM
MD
LG