Достапни линкови

logo-print

Православните верници ја празнуваат Богородица


Денеска православните верници го одбележуваат празникот Успение на Пресвета Богородица, по кој повод се организира божествената литургија во истоимениот манастир на Матка. Со литургијата ќе чиночалствува Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан. На настанот ќе присуствува Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG