Достапни линкови

logo-print

Прогласена вонредна состојба во Луизијана


Американскиот претседател Барак Обама прогласи вонредна состојба во сојузната држава Луизијана додека заливските сојузни држави се подготвуваат за тропската бура Исак. Обама го информирал гувернерот на Луизијана дека се превземаат активности за обезбедување на државни пари со цел засилување на подготовките за временската непогода. Шефот на државата дополнителни побарал од Федералната агенција за справување со катастрофи да организира активности за справување со невремето.
XS
SM
MD
LG