Достапни линкови

logo-print

Рекордно топење на мразот на Aрктикот


Американски научници соопштија дека летово е регистрирано рекордно топење на мразот на Aрктикот. Податоците покажуваат дека до сега на Aрктикот се стопиле 410 милиони квадратни километри мраз.
XS
SM
MD
LG