Достапни линкови

logo-print

Времето денеска претежно сончево


Времето денеска ќе биде пртежно сончево, претпладне се уште ќе дува засилен повремено силен северен ветер кој попладне ќе ја намалува брзината. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната температура ќе биде во интервалот од 24 до 31 степен.Во Скопје слично време, со утринска температура до 16 и со дневна до 29 степени. Од утре до петок следува сончево време со постепен благ пораст на дневните температури.
XS
SM
MD
LG