Достапни линкови

logo-print

Сирискиот потпретседател сепак не ја напуштил земјата


Погребот на високите функционери кои загинаа во експлозија во Дамаск.

Погребот на високите функционери кои загинаа во експлозија во Дамаск.

Сирискиот потпретседател Фарук ал Шара денеска се појави во јавноста со што ги смири гласините дека пребегнал и ја напуштил земјата. Тој денеска се појавил на состанокот со шефот на иранската национална безбедност Алаедин Борујерди, но Шара не дал изјава за медиумите. Тој последен пат беше виден на 18 јули на погребот на високите функционери кои загинаа во експлозија во Дамаск. Потоа се проширија гласини дека Шара ја напуштил сириската влада и избегал во соседен Јордан, но тоа од канцеларија на Шара и јорданските власти го негираа.
XS
SM
MD
LG