Достапни линкови

logo-print

Турската авијација бомбардирала курдски села во северен Ирак


Турски воени авиони бомбардирале села во северен Ирак, каде што има кампови на бунтовници од Курдската работничка партија, јавуваат новинските агенции повикувајќи се на бунтовнички извори. Според истот извор за сега нема повредени. Бомбардирани се села на 115 км. северно од Сулејманија, втор град во автономниот ирачки Курдистан.
XS
SM
MD
LG