Достапни линкови

logo-print

Во Либија запленето оружје на приврзаниците на Гадафи


Министерството за внатрешни работи на Либија соопшти дека запленило повеќе од стотина тенкови од групите приврзаници на паднатиот режим на Муамер Гадафи.
Таа група се прикривала и лажно се претставувала како блиска до новата влада. Повеќе од 100 тенкови и 25 ракетни фрлачи биле запленети во близина на касарна која се наоѓа на 60 километри оддалеченост од Триполи.
До базата полицијата дошла по истрагата за двата самоубиствени нападни во неделата кога загинаа две лица, а четири беа повредени.
XS
SM
MD
LG