Достапни линкови

logo-print

СДСМ со иницијатива за разрешување на Регулаторната за енергетика


Опозициската СДСМ денеска до Владата достави иницијатива за разрешување на претседателот и членовите на Регулаторната комисија за енергетика . Доколку во наредните два дена не бидат разрешени најавуваат оти ќе поднесат интерпелација за работењето на претседателот ан РКЕ, Димитар Петров.
Марјанчо Николов, пратеник од СДСМ, изјави дека РКЕ работи спротивно на интересите на граѓаните и одлуките за поскапувањата на струјата, парното и горивата ги носи „на сомнителен и нетранспарентен начин, по нејасна методологија, во екот на годишните одмори, далеку од очите на јавноста“.
XS
SM
MD
LG