Достапни линкови

logo-print

Авганистан ги обвинува странските шпиони за нападите во земјата


Авганистанските власти соопштија дека поради инфилтрацијата на странски шпионски агенции во безбедносните сили на земјата се зголемиле нападите на авганистанските војници врз трупите на НАТО.
Американскиот претседател Барак Обама изрази загриженост поради зголемената бројка на напади, при кои загинаа 10 војници, од кои повеќето Американци во последните две недели.
XS
SM
MD
LG