Достапни линкови

logo-print

Загинаа четворица турски војници во напад на Курдите


Турски војници

Турски војници

Четворица турски војници загинаа, а двајца биле повредени во напад на курдските бунтовници врз воен конвој на југоистокот на Турција. Според воени извори, конвојот бил погоден од четири последователни експлозии во градот Семдинли, во провинцијата Хакари.
Турските власти ги обвинија припадниците на Работничката партија на Курдистан дека го организирале нападот.
XS
SM
MD
LG