Достапни линкови

logo-print

Нов топлотен бран во Македонија


Охридско Езеро

Охридско Езеро

По најавата за нов топлотен бран во Македонија до крајот на неделава, со температури од околу четириесет степени, Комисијата при Министерството за здравство ги повтори препораките за заштита на здравјето на граѓаните. Во текот на денешниот ден се очекува делови на земјата да бидат зафатени со температури кои ја дефинираат жолтата фаза, односно алертна фаза, кога постои потенцијална опасност по здравјето на луѓето, се вели во соопштението од Комисијата.
XS
SM
MD
LG