Достапни линкови

logo-print

Во несреќа загинале војници во Југоисточна Турција


Најмалку десет луѓе загинале денеска во сообраќајна несреќа на минибус, кој превезувал турски војници во округот Шрнак, во Југоисточна Турција.
Возачот изгубил контрола над возилото, по што минибусот излетал од патот во провалија.
Во несреќата загинал возачот на минибусот, а останатите девтмина загинати се војници. Останатите повредени се пренесени во болница.
XS
SM
MD
LG