Достапни линкови

logo-print

Бериша го поистовети Ахмадинеџад со Хитлер


Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша

Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека иранскиот претседател Махмуд Махмуд Ахмадинеџад, споделува иста идеологија со лидерот на Нацистичка Германија Адолф Хитлер, јави МИА од Тирана.
Ставот на Ахмадинеџад дека на Блискиот Исток нема место за Израел, потврдува оти на континуиран начин тој има идентичен став за Евреите како нацистите, изјави Бериша, додавајки дека Ахмадинеџад е реална закана за мирот и стабилноста во Блискиот Исток и целиот свет.
XS
SM
MD
LG