Достапни линкови

logo-print

Заменикот помошник државен секретар на САД Рикер во посета на Македонија


Заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, ќе се обрати на отворањето на Конференцијата на Школата за млади лидери на претседателот Иванов, што ќе се оддржи во Охрид денеска.Рикер по покана од претседателот на Ѓорге Иванов, до 25 август е во посета на Република Македонија. Посетата ќе ја искористи за средби и со претставници на Владата, бизнисмени и лидери на заедниците. Заменикот помошник државен секретар Филип Рикер ќе посети и други земји во регионот. Ова е втора посета на амбасадорот Рикер на Македонија оваа година.
XS
SM
MD
LG