Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Авганистан


Во експолозија на бомба скриена на гробишта во јужниот дел на Авганистан загинале еден полицаец и неговиот брат. Тие со семејството биле во посета на гробот на еден нивен роднина по утринската молитви по повод одбележувањето на празникот Рамазан Бајрам. Двајцата убиени се браќа на пратеникот Абдулвадор Попал од провинцијата Лашкар Гах. Но пратеникот не бил на гробиштата во времето на експлозијата. Од локалната полиција се сомневаат дека бомбата била насочена кон него.
XS
SM
MD
LG