Достапни линкови

logo-print

Грузиската опозиција обвинува за празнење на нивните фондови


Членовите на грузиската опозициска коалиција изјавија дека нивните партиски сметки во банка се испразнети од влстите во Тибилиси за над 60 000 долари. Опозицијата се сомневаат оти тие пари се пренасочени за државниот буџет.Ова го кажа Нодар Кадури член на партија која е дел од опозициската коалиција. Од владата предводена од претседателот Михаил Шакашвили засега нема коментар на обвинувањата на опозицијата.
XS
SM
MD
LG