Достапни линкови

logo-print

Четири лица загинале во бомбашки напад во Авганистан


Полицијата соопшти дека во западниот дел на Авганистан четири лица загинале,а 12 се ранети денеска кога експлодирала бомба на пазар.Меѓу повредените има и тројца полицајци.Бомбата била подметната пред продавница во трговски центар . Оваа недела во Авганистан погинаа 35 цивили во неколку самоубиствени бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG