Достапни линкови

logo-print

Експлозија на автомобил бомба во Пакистан


Официјални претставници на Пакистан изјавија дека во експлозија на автомобил бомба се убиени пет лица кои во тој момент се наоѓале покрај патот во провинцијата Балушистан.Тројца биле убиени во моментот кога автомобилот бил стопиран на контролен пункт и тогаш возачот го детонирал автомобилот. Двајца разузнавачки и бомбашот се меѓу убиените во експлозијата.Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот кој се случи во регион во кој талибанците предизвикуваат насилства.
XS
SM
MD
LG