Достапни линкови

logo-print

На Блискиот исток тинејџер загина во судири со полицијата


Во синоќешните судири со полицијата на Блискиот исток 16 годишно момче го загуби животот.Јусеф ал Мухафедха од Бахрискиот Центар на Хјуман рајтс изјави дека Хусам ал Хадед бил прететепан од безбедносните сили и починал од повредите. Министерството за внатрешни работи потврди дека момчето починало но дека тоа се случило по нападот на полицијата со молотови коктели.
XS
SM
MD
LG