Достапни линкови

logo-print

Парада по повод 20 години на АРМ


Со парада на која ќе учествуваат ешалони од сите единици на Армијата на Република Македонија утре во касарната „Илинден“ ќе биде одбележан 20 годишниот јубилеј на АРМ. На централната свеченост ќе бидат презентирани борбените средства, техниката и воздухопловите во формацискиот состав на АРМ, а ќе учествува и ешалон од Вооружените сили на САД.
XS
SM
MD
LG