Достапни линкови

Ахмадинеџат со нови навреди до Израел


Махмуд Ахмадинеџат, Техеран, 17.08.2012

Махмуд Ахмадинеџат, Техеран, 17.08.2012

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска повторно вербално го нападна Израел, изјавувајки дека егистенцијата на еврејската држава е навреда за целото човештво. Ахмадинеџат, говорејки на про-палестинскиот собир, кој се одржува секоја година во петокот пред Рамазан, го обвини Западот дека го штити Израел како алатка за контролирање на Блискиот Исток и на целиот свет.
XS
SM
MD
LG