Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун ги осуди нападите во Пакистан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун силно го осуди нападот на шиитските муслимани што се случи во четвртокот во Пакистан.Пакистанските власти соопштија дека вооружени напаѓачи извлекле 20 шиити од автобуси во близина на Гилгит и ги стрелале. Вчерашниот напад вез шиитите е втор инцидент во последните 6 месеци во тој регион.
XS
SM
MD
LG