Достапни линкови

logo-print

Врховниот лидер на Иран во посета на регионите погодени од земјотресите


Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи денеска ги посетил селата погодени од неодамнешните земјотреси. Тој повика на обнова на областа и повика жителите да си помагаат меѓу себе и да соработуваа со владата. Според иранското Министерството за здравство, повеќе од 300 луѓе загинаа, а околу 4.000 беа повредени во последователните земјотреси кои го погодија североисточниот регион на земјата.
XS
SM
MD
LG