Достапни линкови

logo-print

Објавен фоторобот на вториот осомничен за нападот во Бургас


Бугарските власти издада фоторобот на вториот осомничениот за бомбашкиот напад на автобусот во Бургас. Сликата e на човек со кратка темна коса. Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека „имаат податоци оти човекот на сликата е поврзана со терористичкиот напад на аеродромот.“ Министерството не даде други детали, но со објавувањето на фотографијата се потврдува сомневањето дека бомбашот не работел сам. Пред две недели бугарските власти објавија фоторобот на бомбашот-самоубиец.
XS
SM
MD
LG