Достапни линкови

logo-print

Еквадор му гарантира азил на Џулиан Асанж


Џулиан Асанж.

Џулиан Асанж.

Еквадор му гарантира азил на Џулиан Асанж, соопштии министерот за надворешни работи на Еквадор Рикардо Патино. Асанж во јуни се засолни во амбасадата на Еквадор во Лондон и побара азил за да ја избегне екстрадикцијата во Шведска, каде што е обвинет за сексуално малтретирање.
XS
SM
MD
LG