Достапни линкови

logo-print

Застрелани 20 Шиити во Пакистан


Најмалку 20 Шиити биле застрелани од непознати луѓе во северниот дел на Пакистан, соопштија тамошните власти. Автобусот со кој се превезувале луѓето наишол на заседа, во близина на Долината Наран во Пакистан. Луѓето биле натерани да излезат надвор и биле застрелани. Денешниот напад е втор од ваков вид во областа за шест месеци. Автобусот се движел од градот Равалпинди до областа Гилгит која е главно шиитска.
XS
SM
MD
LG