Достапни линкови

logo-print

Организацијата за исламска соработка ја суспендираше Сирија


Бомбашки напад во Сирија

Бомбашки напад во Сирија

Организацијата за исламска соработка го суспендираше членството на Сирија. Одлуката беше донесена на вториот ден на Самитот на организацијата во Мека и покрај противењето од страна на Иран.
Најмалку 20 лица загинаа во последните бомбашки напади во Азаз во Сирија.
XS
SM
MD
LG