Достапни линкови

logo-print

Девет мртви при напад на воена база во Пакистан


Пакистанските локални медиуми и сервисот на Радио Слободна Европа во земјата Радио Маршал јавија дека осум милитанти загинале во престрелка во една авионска воена база. Милитантите влегле во базата во градот Камра во покраината Панџаб, при што престрелката траела со часови. За време на престрелката загинал и еден воен командант.
Никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG