Достапни линкови

logo-print

Девет загинати во серија напади во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку девет лица загинале за време на серија напади низ земјата. Во најсмртоносниот напад при експлозија на автомобил бомба на еден пазар во покраината Диџала загинале 4 лица, а во друг оделен напад две лица.
Во градот Мосул пак вооружена група на мажи убила најмалку три лица.
XS
SM
MD
LG