Достапни линкови

logo-print

Сириските владини сили го бомбардираат градот Азаз


Во воздушниот напад на сириските владини сили врз упориштата на бунтовниците во северниот дел на земјата биле убиени најмалку 20 луѓе, соопшти сириската опозицијата. Од сириската опсерваторија за човекови права велат дека сириските сили воздушно го нападнале градот Азаз, кој е под контрола на бунтовниците. Градот се наоѓа во близина на Алепо. Борби меѓу сириските сили и бунтовниците се водат и во Дамаск.
XS
SM
MD
LG