Достапни линкови

logo-print

Братучедот на Ратко Младиќ условно осуден на една година затвор


Ратко Младиќ

Ратко Младиќ

Високиот суд во Белград денеска го осуди братучедот на Ратко Младиќ, Бранислав Младиќ условно на една година затвор, затоа што го криел Млaдиќ во својот дом. Младиќ кај својот братучед во селото Лазарево живеeл пет од вкупно 16-те години кога беше во бегство. На уште десет други луѓе обвинети за помагање на Младиќ кои беа уапсени во 2006 година, им се суди во Белград.
XS
SM
MD
LG