Достапни линкови

logo-print

Повторно одложено судењето против Тимошенко


Судот во Харкив денеска повторно го одложи процесот против украинската екс премиерка Јулија Тимошенко за затајување данок, бидејки таа повторно не можеше да присуствува од здравствени причини. Ново рочиште е закажано за 11-ти септември и од Тимошенко е побарано да се вклучи во процесот преку видео врска. Таа досега ги одбиваше ваквите барања. Тимошенко е во затвор, каде што ја издржува казната од 7 години за злоупотреба на службената положба.
XS
SM
MD
LG