Достапни линкови

logo-print

Тужба против Мадона во Русија


Од концертот на Мадона во Санкт Петерсбург

Од концертот на Мадона во Санкт Петерсбург

Полицијата во Санкт Петерсбург соопшти дека покренала истрага против Мадона за кршење на законот со кој е забрането јавно пропагирање на хомосексуалноста. Мадона, на нејзиниот концерт во Санкт Петерсбург, на 9-ти август, се заложи за толеранција на хомосексуалците и зборуваше за опасноста од општествата во кои сите луѓе не се третирани со респект и дигнитет. Анти-геј активисти поднесоа тужба против Мадона, а градските власти се заложија таа или организаторите на концертот да се појават на суд.
XS
SM
MD
LG