Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници заробиле пилот на владин воен авион


Сириските бунтовници соопштија дека го заробиле пилотот на владиниот воен авион за кој тврдеа дека го собориле. Тие објавија видео снимка со човек кој го идентификуваа како пилот Муфид Мохамед Сулејман, опколен од три вооружени лица. Пилотот изјавил дека добро се однесуваат спрема него и ги повикал сириските владини сили да пребегнат од режимот на претседателот Башар ал Асад. Автентичноста на видеото, прикажано на пан-арапската мрежа Ал Арабија, не може да биде независно потврдена.
XS
SM
MD
LG