Достапни линкови

logo-print

Бензините пак поскапуваат


Малопродажните цени на бензините ноќеска на полноќ се зголемуваат за 3,5 денари, додека дизелот и екстрелесното поскапуваат 1,5 денари, одлучи денеска Регулторната комисија за енергетика.
Во образложението на најновата одлука на регулаторите се наведува дека просечната цена на сурова нафта на светскиот пазар во изминатиот 14 дневен период се зголемила за 4,79 отсто, додека курсот на денарот во однос на доларот е понизок за 0,62 отсто
XS
SM
MD
LG