Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад на самит за Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ќе учествува на денешниот Исламски самит во Мека, Саудиска Арабија, посветен на ситуацијата во Сирија. Како што е познато, Техеран и Ријад имаат спротивни ставови за тамошниот конфликт. Саудиска Арабија ги поддржува бунтовниците, додека Иран му е клучен сојузник на режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG