Достапни линкови

logo-print

Во Израел протести против можен напад врз Иран


Десетици израелци демонстрираа синоќа во Тел Авив, барајќи од владата да не го напаѓа Иран и да не ги доведува во прашање животите на израелските граѓани. До протестите дојде по обновените шпекулации дека Израел би можело да го нападне Иран во обид да ја спречат иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG