Достапни линкови

logo-print

Израелци демонстрираа против напади врз Иран


Десетици израелски демонстранти во Тел Авив ја повикуваа нивната Влада да не го нападне Иран. Собирајќи се пред станбената зграда каде што живее министерот за одбрана, Ехуд Барак, демонстрантите носеа симболи со кои ги осудуваат можните израелски напади. Протестите се случуваат поради обновените шпекулации дека Израел би можел да го нападне Иран во обид да го спречи развивањето на нуклеарната програма на исламската република.
XS
SM
MD
LG