Достапни линкови

logo-print

Ватикан со резултати за украдените документи


Се очекува денеска Ватикан да ги објави резултатите од истрагата поврзана со собарот на Папата Бенедикт Шеснаесетти, Паоло Габриеле. Тој е осомничен дека на новинарите им доставувал доверливи докумети. Како што претходно беше соопштено, истрагата требаше да утврди дали настојникот на папските одаи имал соучесници кои му помагале во пласирањето на доверливите материјали во медиумите, што се случувало подолг период.
XS
SM
MD
LG