Достапни линкови

logo-print

Писторијус на завршната церемонија на ОИ ќе го носи знамето на неговата земја


Нaјконтроверзниот учесник на Олимписките игри во Лондон, јужноафриканскиот атлетичар Оскар Писторијус на завршната церемонија ќе го носи знамето на неговата земја. Неговите нозе се ампутирани и тој трча со помош на карбонски помагала. На завршната церемонија нема да им парада на учесниците по земји, туку сите заедно ќе продефилираат, по еден ќе го носи знамето на својата земја.
XS
SM
MD
LG