Достапни линкови

logo-print

Коњановски ги повика земјоделците да го осигураат родот


Заменик министерот за земјоделство Зоран Коњановски при посетата на селата во општините Дебарца и Струга погодени од невремето кое завчера го зафати регионот, ги повика земјоделците да си го осигураат родот. Иако, зависно од штетите, Владата ќе им врати на земјоделците средства во висина од десет од 20 проценти од уништените реколти, Коњановски истакна дека тоа не е решение за земјоделците.
„Осигуреното е најсигурно“, рече Коњановски.
XS
SM
MD
LG