Достапни линкови

logo-print

За крај на надгледуваната независност на Косово


Министерството за надворешни работи на Косово најавува спектакуларно одбележување на крајот на надгледуваната независност на Косово. Своето присуство, освен претставниците на земјите членки на ИСГ, го најавиле меѓународни претставници, шефови на држави од регионот, Европа и светот кakо и и Марти Ахтисари, поранешен посредник во разговорите за решавање на статусот на Косово, американскиот претставник во овој процес, Франк Визнер, како и на Европската заедница, Волфганг Ишингер.
XS
SM
MD
LG