Достапни линкови

logo-print

Двајца Бугари уапсени за подметнување пожар во Грција


Полицијата во Грција уапси еден 38 годишен маж и една 36 годишна жена од Бугарија под обвинение дека учествувале во подметнувањето пожар во близина на градот Трикала. Според полицијата, двајцата Бугари по причинетиот пожар во реонот претежно земјоделски, во северозападниот дел од земјата, избегале со возилото. Полицијата кај нив пронашла два канистри со запаллива течност и една запалка. Огнот бил изгаснат од локални жители и минувачи.
XS
SM
MD
LG