Достапни линкови

logo-print

Албанската полиција заплени еден тон марихуана


Полицијата од Валона во соработка со специјалната гранична полициска единица од Делта форце од Драч кај полуостровот Карабурун заплени еден тон марихуана. Дрогата требало да заврши во Италија.
Италијанската полиција завчера во Венеција заплени 150 килограми марихуана а еден ден пред тоа 116 килограми скриени во возило кое го управувале албански државјани.
XS
SM
MD
LG