Достапни линкови

logo-print

Египетската армија во акција во Синај


Египетската армија соопшти дека нејзините војници уапсиле 6-мина терористи во регионот на Синај, откако вчера беа испратени трупи во тој регион, на границата со Израел, за справување со исламистите. Во офанзивата, како што се наведува, биле убиени 20-тина терористи. Во северен Синај владееше безредие по соборувањето на екс претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG