Достапни линкови

logo-print

Египетската војска се групира во Синај


Египетската војска во Синај

Египетската војска во Синај

Египетската војска се групира во Синај со цел да се смири насилството на исламските милитанти. Во меѓувреме бедуинските племенски лидери по состанокот со египетскиот министер за внатрешни работи изразија ветување дека ќе помогнат во смирувањето на ситуацијата.
Таквиот чекор доаѓа по барањето на племенските лидери да ги видат телата на милитантите кои ги нападнаа контролните пунктови во близина на границата со Израел и Газа.
XS
SM
MD
LG