Достапни линкови

logo-print

Притворен рускиот опозициски лидер Удалцов


Опозициониот руски лидер Сергеј Удалцов на протест во Москва

Опозициониот руски лидер Сергеј Удалцов на протест во Москва

Опозициониот руски лидер Сергеј Удалцов бил притворен во близина на седиштето на Федералниот истражувачки комитет во Москва и е обвинет за обид за организирање на неодобрен протест.
Удалцов треба да се појави пред судот на 16 август, каде може да биде казнет со околу 950 долари, според неодамна усвоениот закон со кој се казнуваат такви дела. Удалцов негира дека планирал организирање на протести.
XS
SM
MD
LG